+420 595 703 322 milada.pikova@volny.cz

Naše kompletní služby

Všechny lékařské služby poskytuje naše ordinace dětem a dospívajícím od narození až do devatenácti let věku.

Dětský lékař Ostrava Hrabůvka – Komplexní prevence a léčebná péče

Dětský lékař Ostrava Jih MUDr. Milada Piková

Dětský lékař Ostrava Jih
MUDr. Milada Piková

 • Preventivní prohlídky
  V pravidelných intervalech, stanovených vyhláškou Ministerstva zdravotnictví, provádíme preventivní prohlídky zaměřené na komplexní sledování správného růstu a vývoje dítěte. U dětí monitorujeme jejich psychomotorický vývoj, stav jejich zraku a sluchu i jejich všeobecný zdravotní stav. Prohlídky také spojujeme s odborným poradenstvím např. na téma správné dětské výživy a jiných témat, která Vás jako rodiče zajímají.
 • Očkování
  Zvlášť u dětí je třeba pečlivě dbát na kvalitní prevenci a očkování je její nedílnou součástí. V dětském věku je třeba starat se také o to, aby byly děti včas oočkovány proti devíti nemocem, u nichž je očkování stanoveno jako povinné. Naše ordinace pacienty a jejich rodiče o povinnostech spojených jak s očkováním, tak s preventivními prohlídkami pravidelně informuje.
  Mimo to nabízíme pacientům také nepovinná očkování proti nemocem, jako je např. meningitida nebo klíšťová encefalitida. Zeptejte se na podrobnosti při návštěvě ordinace! Rádi Vám poskytneme všechny potřebné informace, abyste mohli udělat co možná informované rozhodnutí.
 • Návštěvní služby
  Po dohodě rádi přijedeme k Vám domů, abychom Vaše dítě vyšetřili v domácím prostředí. V typickém případě navštěvujeme novorozence, výjimečněji akutně nemocné starší děti.
 • Léčebná péče
  V ordinaci disponujeme možností vyšetření CRP, které na místě velmi rychle určí původ onemocnění a předejde tak nepřípadnému nasazení antibiotik.
 • Aplikace náušnic
  Máte-li zájem, můžete k praktickému dětskému lékaři zajít také pro nastřelení náušnic.